Najpopularniejsze plaże Ayia Napa

Limanaki
Złoty piasek plaży Limanaki delikatnie schodzi do morza i dość daleko od lądu brzegu woda sięga nieco powyżej kolan, dzięki czemu plaża jest idealna dla dzieci i bezpieczna. Wzdłuż plaży zlokalizowane są duże luksusowe hotele z restauracjami na świeżym powietrzu i barami z przekąskami. Najłatwiej dostępna od centrum miasta. Można tu spotkać ludzi w każdym wieku, cieszących się słońcem i morzem.
Nissi
Plaża Nissi jest prawdopodobnie najbardziej popularną plażą na całym Cyprze. Składa się z 2 połączonych plaż – jedna jest duża (i bardzo zatłoczona), druga mniejsza (i bardziej odosobniona). Nissi słynie z pięknego złotego piasku i krystalicznie czystej wody. I podobnie jak chorwacki kurort Brela apartamenty oferuje przy samej plaży, tak i przy plaży Nissi można znaleźć komfortowe zakwaterowanie.
Makronissos
Plaża Makronissos, w pobliżu której znajduje się park wodny, jest pokryta złotym piaskiem, otoczona przez dwie zatoki – oferuje idealną atmosferę do wypoczynku. Dzieci korzystają z tej plaży ze względu na jej płytkie wody, które sięgają daleko w morze. Jest łatwo dostępna z przystanku autobusowego na Nissi Avenue.
Konnos
Położona na wschód od Agia Napa zatoka Konnos wyróżnia się w obrębie parku narodowego Przylądek Greco. Położona pomiędzy Protaras i Agia Napa plaża jest znana ze swojego białego piasku i krystalicznie czystej wodzie. Otoczona skalistymi wzgórzami porośniętymi sosnami, przez które wiezie droga do plaży. Trasa oferuje doskonałe możliwości do zrobienia fantastycznych zdjęć.
Makronisos 1
Plaża Makronisos 1 jest bardzo ceniona ze względu na odbywające się tu imprezy, więc czasem może być tu tłoczno i hałaśliwie.
Sandy Bay
Sandy Bay ma biały piasek i łagodnie opadające wody. Jest popularna wśród rodzin i jest bardziej dyskretna i cichsza niż jej sąsiedzi.
Są tu dostępne motorówki wodne, skutery wodne i uprawiany jest parasailing, a skaliste przylądki po obu stronach zatoki przyciągają entuzjastów nurkowania. Kilka restauracji przy plaży oferuja dobry wybór dań, a także przekąski i napoje. I podobnie jak Chorwacja domki proponuje w miejscach zapewniających łatwy dostęp do morza i do ciekawych restauracji, tak i w pobliżu Sandy Bay można znaleźć kwatery.
Dome
Leży na zachodnim krańcu Ayia Napa i stanowi popularne miejsce dla rodzin z dziećmi. W miesiącach zimowych przyjeżdża tu mnóstwo surferów ze względu na panujące tu w tym czasie warunki.