Narodowy Park Leśny Przylądek Greko

Oferuje intrygujące szlaki przyrodnicze poprowadzone między lasami sosnowymi, pośród zróżnicowanego botanicznie świata, gdzie można podziwiać spektakularne widoki z klifów, patrząc w dół na piękne Morze Śródziemne. Wiele ławek rozmieszczono wzdłuż tych tras na przerwę w spacerze, by móc podziwiać okolicę w bezruchu. Jedna z tych ścieżek dydaktycznych stanowi część Europejskiego Szlaku Długodystansowego E4, który bieganie z Cypru do Gibraltaru. Jest tu także ścieżka Afrodyty, która rozciąga się 2km wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Przylądka Greko i pokrywa się ze Szlakiem Kultury ze względu na mityczne miejsce urodzenia Afrodyty. Warto odwiedzić mały, biały kościół Agoi Anargyroi ze schodami prowadzącymi w dół, do morza, gdzie znajduje się miejsce, z którego płyną święte wody. Kolejna trasa prowadzi do jaskinia Cyklopa, w pobliżu której znajduje się idealne miejsce na piknik. Specjalnie z myślą o rowerzystach wytyczono liczne ścieżki rowerowe.

Wysokie na trzydzieści stóp wapienne klify posiadają liczne jaskinie. Decydując się na wycieczkę statkiem wzdłuż wybrzeża widać, jak są niezwykłe i majestatyczne i dlaczego zostały nazwane „Pałacami”.
Przylądek Greko ma ciepłe temperatury wody morskiej, od 16 stopni C do 28 stopni C, a widoczność sięgającą do 40 metrów. Z tego powodu oraz wspomnianych wspaniałych krajobrazów i bogatego życia morskiego, obszar ten jest bardzo popularny wśród nurków.

Konnos jest jedną z najwspanialszych plaż na Cyprze. Ma tylko 35 metrów szerokości i 200 metrów całkowitej długości, ale jest dobrze osłonięta od silnych wiatrów, zapewnia niemal płaską, pozbawioną fal taflę wody morskiej. W niczym nie przypomina chorwackich plaż, o których można przeczytać w serwisie tylkochorwacja.pl. Konnos, pokryta drobnym złocistym piaskiem i licznymi leżakami, w swej ofercie posiada możliwość uprawiania licznych sportów wodnych. Jest to czarujące i relaksujące miejsce na spędzenie dnia, a co istotnie plaża jest łatwo dostępna.

Cavos to miejsce , z którego można podziwiać wspaniałe widoki. Jest to jeden z najsłynniejszych punktów widokowych, znajdujący się na wysokim klifie.

Wzdłuż wybrzeża od Agia Napa do Przylądka Greko istnieje wiele jaskiń morskich. Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby nurkować, a miejscowi przychodzą tu przed bladym świtem na ryby. Jaskinie Pałac i Smugglers wcinają się głęboko w klify, niektóre są dostępne tylko od morza. Część z nich wydrążona jest na 73 metry w skale. Podczas spokojnego morza i w czasie odpływu można do nich wpłynąć, a nawet chodzić w większości z nich.

Jeden z niewielu budynków w Parku Narodowym Przylądka Greko to mała kaplica poświęcona Ayioi Anargyroi. Poniżej tej małej białej kaplicy jest jaskinia pustelnika. Kaplica jest popularnym miejscem do zdjęć ślubnych.

Kamara tou Koraka- Kamara w języku angielskim oznacza łuk, a ten łuk znajduje się na Przylądku Greko na południowo-wschodnim krańcu wyspy. Maksymalna jego wysokości to 15 metrów i ma 7 metrów szerokości, położony jest wzdłuż małej drogi przylądka.

Istnieje 9 szlaków przyrodniczych na przylądku Greko, które zostały wyznaczone po to, by móc się cieszyć krajobrazami okolicy.