Dystrykt Famagusta

Dystrykt Famagusta leży na Cyprze, w jego północno- wschodniej części. Stolicą jest portowe miasto o tej samej nazwie, Famagusta, z licznymi zabytkami, które warto zobaczyć, jak łaźnie rzymskie czy katakumby. Dystrykt jest jedną z sześciu części Cypru, większość jego terenu leży w granicach samozwańczej tureckiej republiki Cypru Północnego.

Dystrykt słynie ze swoich wspaniałych piaszczystych plaż z przepiękną krystalicznie czystą wodą oraz starych wiatraków, których jest wyjątkowo dużo w tej okolicy. Warto także wybrać się w głąb wyspy, by poznać zwyczaje tubylców i posmakować tradycyjnej kuchni cypryjskiej.

I podobnie jak Hiszpania apartamenty czy Grecja noclegi oferują przy samych plażach, tak i na obszarze Famagusty można znaleźć kwatery zlokalizowane przy najpiękniejszych z nich.

Jedną z bardziej popularnych miejscowości w dystrykcie Famagusta, chętnie odwiedzaną przez turystów, jest Protaras, leżąca w Zatoce Drzewa Figowego, przepięknie usytuowana, ze wspaniałym widokiem na morze, piękną piaszczystą plażą i krystalicznie czystą wodą Morza Śródziemnego. Miejscowość typowo wczasowa, a jednocześnie tak usytuowana, ze osobom, którym zależy na ciszy i odpoczynku, na pewno się spodoba.
—–
REKLAMA

Sprawdź, jak wiele atrakcji mają do zaoferowania miasta Czech, dzięki którym coraz więcej turystów odwiedza ten kraj.

—–
Inna typowo wczasowa miejscowość dystryktu to Ayia Napa, licznie odwiedzana przez Polaków, będąca w ofercie wielu polskich biur podróży. Osoby, którym zależy na komforcie wypoczynku, na pewno mogą wybrać tę miejscowość, z kompleksem apartamentów, basenami, wspaniałymi ogrodami, dającymi wrażenie spokoju i ciszy oraz przepiękną plażą Nissi. W miejscowości warto zobaczyć muzeum morskie, gdzie miłośnicy takich atrakcji z pewnością będą zachwyceni repliką okrętu, który zatonął u wybrzeży Cypru w czwartym wieku.