Dystrykt Larnaka

Dystrykt Larnaka- jeden z sześciu cypryjskich dystryktów, ze stolicą o tej samej nazwie, leży w południowej części wyspy. Ze względu na znajdujące się w Larnace lotnisko to tutaj najczęściej turyści zaczynają swoją przygodę z Cyprem.

Co warto zobaczyć w stolicy dystryktu? Na pewno jedno z ciekawszych muzeów na Cyprze- Muzeum Pieridesa, za niecałe dwa euro jest naprawdę dużo do zobaczenia, oczywiście dla osób, które interesują się archeologią. Tak interesujące są także ceny w Chorwacji za wejścia do muzeów i licznych atrakcji. Koniecznie trzeba też zobaczyć miejsce spoczynku Łazarza, zwłaszcza, że przy okazji zwiedzimy interesujący kościół gotycki, przepięknie zachowany.
—–
REKLAMA

Zanim zdecydujesz się na wakacje w Bułgarii, sprawdź jaka jest Bułgaria waluta i dlaczego najlepiej zabrać ze sobą euro.

—–
Osoby płci męskiej chętnie zajrzą do klasztoru męskiego, kobiety mają, co prawda, zakaz wstępu, ale klasztor Stavrovouni jest miejscem bardzo interesującym, pięknie usytuowanym na górze, a legenda mówi, ze znajduje się tam relikwia Chrystusa- kawałek jego krzyża oraz krzyża powieszonego złoczyńcy.

Mówiąc o okolicach dystryktu Larnaka nie sposób nie wspomnieć o pięknych plażach, piaszczystych, płytkich, idealnych na spędzenie rodzinnego urlopu z małymi dziećmi, zwłaszcza, że plaże mają Błękitną Flagę, przyznawaną za wyjątkową czystość wody. Wzdłuż plaży w Larnace ciągnie się promenada, tętniąca życiem o każdej porze dnia, w nocy, oczywiście, szczególnie. I tak jak chorwacka miejscowość Makarska noclegi oferuje przy plaży, tak i tutaj można znaleźć ciekawe zakwaterowanie tuż nad morzem.

Wieczorami warto wybrać się na spacer wąskimi uliczkami Larnaki, zajrzeć do którejś z licznych kawiarenek, odwiedzić stylowy sklepik z oryginalnymi produktami cypryjskimi. Zakończyć zaś dzień można w jednym z licznych klubów nocnych, których na wyspie nie brakuje.